Multifunkčné šatky ako pomoc pri cestovaní
multifunkčná šatka

Multifunkčné šatky ako pomoc pri cestovaní

Šatky na krk majú v móde špeciálne miesto. Nájdeme ich v rôznych kultúrach so všemožnými motívmi, ktoré sú nielenže štýlové, ale majú aj všestranné využitie. V poslednej dobe ku trendom zaraďujeme aj multifunkčné šatky na krk. Ako ich vieme využiť pri cestovaní tak, aby boli aj vkusné?

 

Čo tak multifunkčné šatky na mieru? Tu.

 

Na úvod je dôležité vybrať vhodný motív – folklórny, bodkovaný, letný, či zimný. Tento výber necháme na teba, pretože veríme, že tvoj vkus je jedinečný a táto multifunkčná šatka by ho mala dotvárať.

No a čo to využitie? Určite si hovoríš: „veď šatka má zakryť a ochrániť predovšetkým krk“. To je síce pravda, no práve túto šatku dokážeš počas cestovania využiť hneď na niekoľko spôsobov. My ti predstavíme 4 z nich:

multifunkčné šatky

Multifunkčné šatky okolo krku

Klasické využitie šatky, ktoré určite už dávno poznáš. Jednoducho ju dáš okolo krku. Skvelé je, že ak počas cestovania nosíš jednoduché kúsky oblečenia, tak práve touto šatkou svoj outfit oživíš. Si hrdý/á, že si zo Slovenska? Ak áno, tak si vyber slovenský či folklórny motív a môžeš reprezentovať našu krajinu aj na cestách. Slovenskú šatku na krk môžeš ukázať v outfite, no zároveň ťa zahreje počas chladnejších dní.

 

Šatka ako čelenka či dokonca gumička do vlasov

Poznáš tie situácie, keď ti ofina, či predné vlasy jednoducho vadia v tvári? My tiež. Vieme, že je to veľmi otravné a počas cestovania, ak nemáš nič iné, tak je to na zbláznenie. Ako vyriešiť situáciu, ak nemáš nič v kufri? Zober štýlovú šatku a podľa potreby ju použi ako čelenku alebo ako gumičku do vlasov. Šatku môžeš využiť športovo alebo elegantne. Do hôr samozrejme športovo a na každú inú udalosť elegantne. Veď predsa taká čelenka, či gumička do vlasov počas prechádzky na pláži dodá outfitu šmrnc, nemyslíš?

 

Šatka namiesto čiapky

Či už sa chystáš na pláž, do hory alebo do mesta, je dôležité si chrániť hlavu voči chladu alebo slnku. Alebo ju chceš použiť iba ako imidžovku? Jednoducho môžeš šatku použiť ako čiapku, na spôsob „beanie“, „eskimo“ alebo „na piráta“. Beanie bude vyzerať dobre, ak chceš šatku nosiť štýlovo k bežnému outfitu. Eskimo použi do chladných krajín na ochranu pred mrazom. Piráta ako inak, ako na letnú turistiku. Každopádne fantázii sa medze nekladú. Multifunkčná šatka bude tvoj dlhoročný priateľ.

 

 

Šatka ako maska na spanie

Počas dlhého cestovania potrebujeme spánok ako soľ, však? Cesty sa často vyznačujú nedostatkom spánku. Dopravné prostriedky, či letiská nie sú na spanie úplne najlepšie, ale rovnako to môže byť aj s ubytovňami. Ak bývaš v hosteli, tak ťa pravdepodobne budú rušiť tvoji spolubývajúci. Nezabudni si štuple do uší, no hlavne nezabudni na masku na spanie, ktorá ti zaručí spánok v tme. Teda vlastne.. ty tú masku na spanie vôbec nepotrebuješ! Prečo? Postačí, ak do kufra pribalíš multifunkčnú šatku.

 

Veríme, že ti tento článok dal inšpiráciu na to, ako využívať multifunkčnú šatku počas cestovania a prajeme šťastnú cestu.

Pridaj komentár

twenty − ten =